baggelogo
głównakontaktdojazd
Paintballquag4x4
Paintballquadyoff roadintegracjagaleriaSprzedaż

  LATEST NEWS

  QUADY -  moc pod kontrolą,  wiatr we włosach, błoto, zjazdy i podjazdy niedostępne dla zwykłego śmiertelnika....

SPRÓBUJ WŁASNYCH SIŁ

OFF ROAD - samochody terenowe cieszą się niezmiennie ogromną popularnością. Zasługą takiego stany rzeczy jest ogromna moc i niezapomniane wrażenia....

ZAPRASZAMY

BUGGY - szajowóz, rurak czyli połączenie samochodu terenowego z quadem.  Mieszanka dajaca poczucie bezpieczeństwa i sporą dawkę adrenaliny....

ZAPRASZAMY


POWRÓT

Paintball to wciąż rozwijająca się dziedzina sportu i zabawy w Polsce. Zdajemy sobie sprawę, że znajomość dyscypliny jak i sposobów uczestnictwa w zabawie jest niewielka, dlatego postaramy się Ci pomóc w dołączeniu do braci paintballowej. Jeśli po przeczytaniu tego rozdziału wciąż będziesz miał jakieś wątpliwości lub pytania skontaktuj się z nami.


Co to jest paintball?

Paintball jest sportem uprawianym przez ludzi dowolnej profesji i stylu życia. Jest sportem, w którym kobiety i mężczyźni rywalizują na równi, a wiek nie odgrywa żadnej roli. Inteligencja, szybkość myślenia, zdecydowanie i determinacja, a nie siła, prędkość, czy zwinność są kluczowymi czynnikami sukcesu.

Paintball jest urzeczywistnieniem naszych młodzieńczych marzeń zabawy w wojnę przy czym nie ciskamy tylko słowami "trafiłem cię!!!", "dostałeś!!!" lecz także żelatynowymi kulkami nie pozostawiającymi wątpliwości kto dostał, a kto nie. Generalnie jest to gra, sport, zabawa o różnych celach i zasadach lecz z jedną wspólną cechą - wykorzystują kulki z farbą (paintballs) miotane przez broń pneumatyczną na CO2 , sprężone powietrze lub azot, zwaną markerami.

Choć istnieje wiele rodzajów gier, najbardziej rozpowszechnioną formą zabawy jest zdobywanie flagi przeciwnika. Gracze dzielą się na dwie drużyny. Każda z nich umieszcza flagę w wybranym przez siebie miejscu zwanym bazą. Celem gry jest zdobycie flagi przeciwnika i doniesienie jej do swojej bazy.

Wszystkie gry mogą być rozgrywane zarówno w lesie jak i na specjalnie przygotowanych polach czy budynkach. Gra rozgrywana na polu z ustawionymi przeszkodami np. z opon lub beczek nazywa się Speedball. Jest to sportowa odmiana paintballu zaprojektowana tak aby mogła być oglądana przez widzów. W speedballu biorą udział dwie drużyny po 5,7 lub 10 osób. Gra rozgrywana jest na obszarze mniej więcej boiska piłkarskiego. Zadaniem każdej z drużyn jest, podobnie jak w przypadku wspomnianych wyżej gier, zdobycie flagi przeciwnika i dostarczenie jej do swojej bazy. Zasady gry, jak i punktacja (za trafienie, podjęcie flagi, itd.) jest opisana w odpowiednich przepisach . Istnieje także leśna odmiana speedballu w zalesionym terenie z naturalnymi jak i sztucznymi przeszkodami.

 

Jak zacząć grać w paintball?

Przede wszystkim należy mieć ukończone 18 lat (jeżeli mniej to za zgodą rodziców)

Są trzy sposoby: pożyczyć, wypożyczyć, lub kupić sprzęt

  1. Pożyczyć sprzęt można od znajomego grającego w Paintball co wymaga oczywiście znajomości takiej osoby. Można też zgłosić się do pobliskiego klubu i dowiedzieć czy nie mają zapasowego wolnego sprzętu do pożyczenia lub od kogo można pożyczyć. Z doświadczenia wiadomo, że nie zawsze wszyscy mają czas i zawsze można coś pożyczyć. Często aby rozpalić płomień paintballowego szaleństwa w umysłach potencjalnych towarzyszy broni a tym samym pozyskać nowych członków kluby użyczają sprzęt na kilka gier, resztę roboty dokona żądza ponownego pobrudzenia przeciwników farbą.
  2. Wypożyczyć sprzęt można na najbliższym polu komercyjnym. Jednak aby zabawa miała ręce i nogi potrzeba kilku lub kilkunastu napaleńców (im więcej tym większy czad).
  3. Kupić sprzęt jest najlepiej aczkolwiek wymaga to sporych nakładów finansowych. W sprzęt można się zaopatrzyć w kraju lub zagranicą .

 

Zasady bezpieczeństwa

  1. Nigdy nie zdejmuj maski w czasie gry oraz na terenie w którym rozgrywana jest gra
  2. Poza polem gry oraz po zakończeniu gry wkładaj do lufy zatyczkę (mówi się, że raz do roku każda giwera sama strzela )
  3. Przed wejściem na pole należy skontrolować prędkość wylotową kulki na chronometrze. Dopuszczalna bezpieczna prędkość to nie więcej niż 300 stóp na sekundę (~90 m/s).
  4. Nie celuj (a tym bardziej nie strzelaj) w osoby nie uczestniczące w grze oraz zwierzęta.
  5. Należy stosować się do zaleceń producenta sprzętu (nie przeładowywać butli, nie strzelać z mniej niż 1m w maskę )